جستجو
افزودن لیست
 • شما هیچ نشانه گذاری ندارید.

علاقه مندی های شما: 0 لیست

ورود

مزایا و معایب ثبت نام برای مالیات بر ارزش افزوده (VAT)

ثبت نام مالیات بر ارزش افزوده، چه اجباری و چه داوطلبانه، می تواند طیف وسیعی از مزایا را برای بیزینس‌ها در هر اندازه فراهم کند. با این حال، نکات منفی خاصی نیز وجود دارد که باید از آنها آگاه بود. در زیر، معیارهای ثبت اجباری مالیات بر ارزش افزوده را بیان می کنیم و مزایا و معایب ثبت بیزینس برای مالیات بر ارزش افزوده را مورد بحث قرار می دهیم.

 

چه زمانی ثبت نام مالیات بر ارزش افزوده اجباری است؟

ثبت نام مالیات بر ارزش افزوده در بریتانیا برای همه بیزینس‌ها، از جمله شرکت های با مسئولیت محدود و خویش‌فرماها، زمانی که هر یک از معیارهای زیر رعایت شود اجباری است:

 • گردش مالی مشمول مالیات بر ارزش افزوده بیش از 85000 پوند (آستانه ثبت نام 2021/22) در یک دوره 12 ماهه است.
 • انتظار می رود گردش مالی مشمول مالیات بر ارزش افزوده در طی 30 روز از 85000 پوند فراتر رود.
 • بیزینس بیش از 85000 پوند از تامین کنندگان ثبت شده مالیات بر ارزش افزوده اتحادیه اروپا کالا خریداری می کند.
 • بیزینس خارج از بریتانیاست اما کالاها یا خدمات را به بریتانیا عرضه می کند.

ثبت نام داوطلبانه مالیات بر ارزش افزوده نیز زمانی امکان پذیر است که نیاز قانونی برای ثبت وجود نداشته باشد. این امر قابل تامل است زیرا مزایای مالی و حرفه ای قابل توجهی را برای بیزینس‌های جدید و کوچک ارائه می دهد.

لطفا توجه داشته باشید: «گردش مشمول مالیات» مقدار پولی است که بیزینس شما از فروش محصولات و خدمات به دست می‌آورد. این با «سود مشمول مالیات» متفاوت است که درآمد مازاد پس از کسر هزینه‌ها و هزینه‌های تجاری از درآمد کلی باقی می‌ماند.

اگر بیزینس شما در اتحادیه اروپا مستقر است و کالاهایی که در یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا واقع شده‌اند را از راه دور به مشتریان بدون مالیات بر ارزش افزوده در بریتانیا یا Isle of Man می فروشید، باید در موارد زیر برای مالیات بر ارزش افزوده ثبت نام کنید:

 • ارزش این فروش از راه دور بیش از 70,000 پوند در یک سال است.
 • شما از راه دور کالاهای غیر مستقیم (مانند الکل و تنباکو) را با هر ارزشی در بریتانیا می فروشید.

مشتریان بدون مالیات بر ارزش افزوده عبارتند از:

 • اشخاص خصوصی
 • برخی از بیزینس‌های کوچک
 • بیزینس‌هایی که نمی توانند برای مالیات بر ارزش افزوده ثبت نام کنند زیرا فعالیت آنها معاف است.
 • نهادهای عمومی
 • خیریه ها

لطفا توجه داشته باشید: فروش از راه دور فقط برای کالاها اعمال می شود تا خدمات.

فروش انجام شده به مشتریان ثبت نام شده با مالیات بر ارزش افزوده، به عنوان فروش از راه دور محاسبه نمی شود. علاوه بر این، اگر بیزینس شما خارج از اتحادیه اروپا باشد، هرگونه فروش کالا از داخل یک کشور غیرعضو اتحادیه اروپا به مشتریان در بریتانیا به عنوان فروش از راه دور طبقه بندی نمی شود.

همچنین قوانین و مسئولیت های مالیات بر ارزش افزوده متفاوتی برای بیزینس‌های فروش کالا در بریتانیا با استفاده از بازارهای آنلاین وجود دارد.

 

مزایای ثبت نام مالیات بر ارزش افزوده

 • شما می توانید مالیات بر ارزش افزوده را برای کالاها و خدماتی که می فروشید دریافت کنید. این به عنوان “مالیات خروجی” (output tax) شناخته می شود.
 • می توانید مالیات بر ارزش افزوده ای را که برای کالاها و خدماتی که از سایر مشاغل خریداری کرده اید، پس بگیرید. این به عنوان “مالیات ورودی” (input tax) شناخته می شود.
 • اگر محصولات یا خدمات با رتبه صفر را بفروشید و محصولات یا خدمات با رتبه استاندارد خریداری کنید، بیزینس شما واجد شرایط بازپرداخت مالیات بر ارزش افزوده خواهد بود.
 • ثبت نام داوطلبانه مالیات بر ارزش افزوده می تواند شرکت شما را بزرگتر و قوی تر نشان دهد. این می تواند به شما مزیت رقابتی بدهد، به خصوص اگر با سایر بیزینس‌ها و مشتریان ثبت شده مالیات بر ارزش افزوده سر و کار دارید.
 • نمایش شماره مالیات بر ارزش افزوده در لوازم التحریر و وب سایت ها ممکن است شرکت های بزرگتر را تشویق کند که با شرکت شما تجارت کنند. بسیاری از شرکت‌های بزرگ، به‌ویژه آنهایی که در بخش مالی هستند، از کار با بیزینس‌های بدون مالیات بر ارزش افزوده خودداری می‌کنند.
 • شما می توانید فاکتورهای VAT را برای مشتریان خود تهیه کنید.
 • هنگامی که برای مالیات بر ارزش افزوده ثبت نام می کنید، می توانید تا 4 سال قبل از ثبت نام و خدمات تا ۶ ماه در نظر بگیرید.
 • اگر برای ثبت نام داوطلبانه مالیات بر ارزش افزوده ثبت نام می کنید به این معنی است که می توانید ثبت نام خود را به عقب برگردانید و مالیات بر ارزش افزوده را برای خریدهای تجاری قانونی تا 4 سال (برای کالاها) یا 6 ماه (برای خدمات) اصلاح کنند.

 

معایب ثبت نام مالیات بر ارزش افزوده

 • اخذ مالیات بر ارزش افزوده بر روی برخی از محصولات و خدمات ممکن است مشتریان بالقوه و مشتریان فعلی را که برای مالیات بر ارزش افزوده ثبت نشده اند، منصرف کند زیرا نمی توانند مالیات بر ارزش افزوده را اصلاح کنند.
 • اگر مالیات خروجی بیش از مالیات ورودی باشد، باید تفاوت را به HMRC بپردازید.
 • ثبت نام مالیات بر ارزش افزوده با کارهای اداری و کاغذبازی اضافی همراه است. شما باید سوابق حسابداری مالیات بر ارزش افزوده دقیق را حفظ کنید و اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده سه ماهه را به HMRC ارسال کنید.
 • برای تعیین اینکه آیا ثبت نام داوطلبانه مالیات بر ارزش افزوده برای بیزینس شما مناسب است یا خیر، مهم است که مزایا و معایب آن را در رابطه با کالاها و خدماتی که می‌خرید و می‌فروشید، مشتریانتان چه کسانی و کجا هستند و نوع صنعتی که در آن فعالیت می‌کنید بسنجید. بیشتر اوقات، مزایای بالقوه بسیار بیشتر از یک مدیر اضافی است، اما قبل از هر تصمیمی برای مشاوره حرفه ای و متناسب با یک حسابدار صحبت کنید.

 

چگونه مالیات بر ارزش افزوده را اصلاح کنیم؟

مالیات بر ارزش افزوده معمولا برای هر کالا و خدماتی که برای استفاده تجاری خریداری می شود، حتی در خریدهایی که قبل از تاریخ ثبت مالیات بر ارزش افزوده انجام شده، قابل بازپس گیری است.

با این حال، مالیات بر ارزش افزوده برای هر کالا و خدماتی که هم برای استفاده شخصی و هم برای استفاده تجاری خریداری شده، فقط می‌تواند به طور متناسب بازپس گرفته شود. ممکن است شامل مواردی مانند اجاره خط تلفن، تماس‌های تلفنی و هزینه‌های اینترنت، کامپیوترها و لپ‌تاپ‌ها و صورت‌حساب‌های آب و برق در یک اقامتگاه خصوصی باشد که برای مقاصد تجاری نیز استفاده می‌شود.

حفظ سوابق و فاکتورهای VAT معتبر برای حمایت از ادعاهای شما مهم است. همچنین باید نشان دهید که چگونه به ارقام مالیات بر ارزش افزوده ای که در حال بازپس گیری هستید رسیده اید.

امکان بازپس گیری مالیات بر ارزش افزوده در موارد زیر وجود ندارد:

 • هر چیزی که منحصرا برای استفاده خصوصی خریداری می شود.
 • هزینه های جانبی تجاری.
 • کالاها و خدماتی که برای تهیه کالاهای معاف از مالیات بر ارزش افزوده استفاده می شود.
 • محصولات خریداری شده از سایر کشورهای اتحادیه اروپا.
 • دریافت دارایی های تجاری که به عنوان تداوم فعالیت منتقل می شود.
 • هر چیزی که تحت یک طرح حاشیه سود دست دوم VAT خریداری شده است.

 

چگونه ثبت نام مالیات بر ارزش افزوده خود را لغو کنم؟

اگر بیزینس شما دیگر واجد شرایط ثبت نام نیست، باید ثبت نام مالیات بر ارزش افزوده خود را لغو کنید. به عنوان مثال، اگر بیزینس خود را متوقف کرده، تولید کالاهای مشمول مالیات بر ارزش افزوده را متوقف کنید یا به یک گروه مالیات بر ارزش افزوده بپیوندید.

همچنین اگر گردش مالی مشمول مالیات بر ارزش افزوده شما به کمتر از 83000 پوند (آستانه لغو ثبت نام 2021/22) رسید یا اگر به هر دلیلی دیگر نمی‌خواهید ثبت نام داوطلبانه خود را ادامه دهید، می‌توانید در هر زمانی ثبت نام مالیات بر ارزش افزوده خود را لغو کنید.

برای لغو ثبت نام مالیات بر ارزش افزوده، باید با HMRC به صورت آنلاین یا از طریق پست (با استفاده از فرم VAT7) ظرف 30 روز از تاریخی که بیزینس شما واجد شرایط نیست، تماس بگیرید. شما باید دلیل لغو ثبت نام و تاریخی که ثبت نام مالیات بر ارزش افزوده شما باید متوقف شود را ذکر کنید. تا این تاریخ، باید به شارژ و محاسبه مالیات بر ارزش افزوده ادامه دهید.

در عرض تقریبا 3 هفته پس از ارسال درخواست، HMRC با شما تماس خواهد گرفت تا تاریخ رسمی لغو ثبت نام را تأیید کند. سپس باید اظهارنامه نهایی مالیات بر ارزش افزوده را ارسال کنید. همچنین باید تمام سوابق مالیات بر ارزش افزوده را به مدت 6 سال از تاریخ لغو ثبت نام نگهداری کنید.

 

طرح نرخ ثابت مالیات بر ارزش افزوده اختیاری

به طور معمول، مالیات بر ارزش افزوده ای که مشاغل می پردازند یا مطالبه می کنند بر اساس تفاوت بین مالیات بر ارزش افزوده مالیات بر فروش (مالیات خروجی) و مالیات بر ارزش افزوده پرداخت شده برای خرید (مالیات ورودی) است.

طرح نرخ ثابت برای کاهش بار اداری بر روی بیزینس‌های کوچک با اجازه دادن به آنها برای پرداخت نرخ ثابت مالیات بر ارزش افزوده به HMRC معرفی شد. این بدان معناست که شما می توانید تفاوت پولی بین مالیات خروجی و ورودی را حفظ کنید، اما فقط می توانید مالیات بر ارزش افزوده را برای خرید دارایی های سرمایه ای بیش از 2000 پوند پس بگیرید.

برای واجد شرایط بودن پیوستن به این طرح، بیزینس شما باید دارای مالیات بر ارزش افزوده ثبت شده باشد و گردش مالی سالانه مشمول مالیات بر ارزش افزوده کمتر از 150,000 پوند (بدون مالیات بر ارزش افزوده) داشته باشد. هنگامی که شرکت خود را برای مالیات بر ارزش افزوده ثبت می کنید، می توانید به طرح نرخ ثابت به صورت آنلاین بپیوندید.

پست قبلی
شرکت فعال چیست؟
0
بستن

سبد خرید شما