جستجو
افزودن لیست
  • شما هیچ نشانه گذاری ندارید.

علاقه مندی های شما: 0 لیست

ورود

شرکت فعال چیست؟

شرکت‌های با مسئولیت محدود به محض اینکه در Companies House ثبت می‌شوند «فعال» می‌شوند، زیرا وجود دارند و می‌توانند تجارت کنند. با این حال، تعریف یک شرکت فعال در HMRC گسترده تر است. برای اهداف مالیاتی شرکت، یک شرکت تنها زمانی «فعال» در نظر گرفته می‌شود که شروع به انجام نوعی فعالیت تجاری مانند خرید و فروش کالا یا خدمات، مدیریت سرمایه‌گذاری یا به هر نحوی کسب درآمد کند.

این نوع فعالیت های تجاری به عنوان “معاملات حسابداری مهم” تلقی می شوند و باید در سوابق حسابداری شرکت ثبت شوند. در چنین مواردی، شرکت باید در HMRC برای مالیات شرکت ثبت شود، اظهارنامه مالیاتی شرکت را ثبت کرده و مالیات شرکت را در پایان هر دوره حسابداری پرداخت کند.

 

الزامات شرکت فعال برای HMRC

هنگامی که یک شرکت با مسئولیت محدود جدید را تاسیس می کنید، Companies House  ،HMRC را از وجود آن مطلع می کند. ظرف چند هفته پس از تاسیس شرکت، باید اسنادی از HMRC دریافت کنید که تعهدات و الزامات شما را در مورد مالیات مشخص می کند.

همچنین کد منحصر به فرد پرداخت کننده مالیاتی (UTR) به شما ارائه می شود. اگر شرکت شما برای مالیات شرکت فعال است، باید ظرف 3 ماه پس از انجام هر فعالیت مشمول مالیات، برای مالیات شرکت ثبت نام کنید. پس از آن، شما موظف به پرداخت مالیات بر شرکت ظرف 9 ماه و 1 روز پس از پایان دوره حسابداری شرکت خود خواهید بود و اظهارنامه مالیاتی شرکت را به صورت آنلاین ظرف 12 ماه پس از پایان دوره حسابداری شرکت خود ارسال کنید. این تاریخ ها بلافاصله پس از ثبت شرکت به عنوان “فعال” برای مالیات شرکت توسط HMRC ارائه می شود.

اگر شرکت شما غیرفعال است، باید در اسرع وقت با تماس با بخش مالیات شرکت، به HMRC اطلاع دهید تا تاریخ غیرفعال شدن یا غیرفعال شدن شرکت را اعلام کنید. این امر در مورد شرکت‌های تازه تأسیسی که هرگز معامله نکرده‌اند و همچنین شرکت‌هایی که قبلا فعال بوده‌اند و فعالیت خود را متوقف کرده و غیرفعال شده‌اند، صدق می‌کند. اگر شرکت شما قبلا فعال بوده، باید اظهارنامه مالیاتی شرکت را ارسال کنید و مالیات شرکت را برای دوره فعالیت قبل از غیر فعال شدن بپردازید.

همچنین شرکت‌های فعال ممکن است مجبور باشند برای مالیات بر ارزش افزوده (VAT) و پرداخت (PAYE) در HMRC ثبت نام کنند.

 

الزامات شرکت فعال برای Companies House

اگر شرکت شما برای مالیات شرکت فعال است، نیازی نیست که Companies House بلافاصله مطلع شود. زمانی که حساب‌های سالانه خود را ثبت می‌کنید، بعد از تاریخ مرجع حسابداری شرکت تان (ARD) باید بعد از 9 ماه (یا 21 ماه برای اولین حساب تان) به مدیر ثبت اطلاع دهید. این تاریخ به معنای پایان سال مالی شرکت شماست که باید در سالگرد تاریخ تأسیس باشد.

شرکت‌های غیرفعال باید حساب‌های غیرفعال شرکت را برای Companies House آماده کنند. به این ترتیب به Companies House اطلاع می‌دهید که بیزینس شما هنوز شروع به تجارت نکرده یا متوقف شده است.

هم شرکت‌های غیرفعال و هم شرکت‌های فعال باید یک اظهارنامه تاییدیه سالانه را برای به‌روزرسانی و/یا تایید اطلاعات کلیدی در مورد ساختار داخلی بیزینس ارائه دهند، از جمله:

  • نام شرکت
  • آدرس دفتر ثبت شده
  • کدهای SIC
  • سرمایه سهام
  • اطلاعات در مورد مدیران، سهامداران و افراد دارای کنترل قابل توجه (PSC)

اظهارنامه تأیید باید حداکثر 14 روز پس از سالگرد تأسیس شرکت یا سالگرد بیانیه تأیید قبلی ثبت شود. بدون در نظر گرفتن اینکه شرکت شما فعال یا غیر فعال است، باید هر سال یکی را تکمیل کنید.

پست قبلی
صورت حساب سرمایه چیست؟
پست بعدی
مزایا و معایب ثبت نام برای مالیات بر ارزش افزوده (VAT)
0
بستن

سبد خرید شما