جستجو
افزودن لیست
  • شما هیچ نشانه گذاری ندارید.

علاقه مندی های شما: 0 لیست

ورود

ضرر بیش از 400 میلیون پوندی شرکت Jaguar Land Rover loses به دلیل کمبود جهانی تراشه های کامپیوتری و جنگ روسیه با اوکراین

JLR دارای سایت های بریتانیایی در Whitley، Gaydon، Solihull، Manchester، Castle Bromwich، Wolverhampton و Halewood است.

کمبود جهانی تراشه های کامپیوتری باعث کاهش تولید Jaguar Land Rover  شد و این غول خودروسازی در آخرین سال مالی خود بیش از 400 میلیون پوند ضرر کرد.

JLR زیان 455 میلیون پوندی پیش از مالیات و هزینه استثنایی 43 میلیون پوند در سه ماهه چهارم خود برای تجارت خود در روسیه را گزارش کرده است.

این در مقایسه با سود 662 میلیون پوندی، قبل از موارد استثنایی، در 12 ماه منتهی به 31 مارس 2021 است. این سازنده گفت که تولید و فروش آن “به طور قابل توجهی”  تحت تاثیر کمبود جهانی تراشه های کامپیوتری قرار گرفته است.

درآمد نیز در سال منتهی به 31 مارس 2022 با 7 درصد کاهش به 18.3 میلیارد پوند رسید. در طول سه ماهه چهارم، درآمد JLR نسبت به سه ماه قبل با 1 درصد افزایش به 4.8 میلیارد پوند رسید.

حاشیه سود EBIT سه ماهه با سود پیش از مالیات حدودا به صورت سربه‌سر (9 میلیون پوند) قبل از هزینه استثنایی 43 میلیون پوندی برای تجارتش در روسیه، 2 درصد بود.

فروش خرده فروشی در سه ماهه چهارم به 79008 رسید که 1 درصد نسبت به سه ماهه سوم کاهش داشت «به دلیل محدودیت عمده فروشی و موجودی کم نمایندگی». عمده فروشی برای کل سال 294182 بوده که 15% کاهش نسبت به سال قبل دارد در حالی که خرده فروشی 376381 بوده و 14% کاهش دارد.

JLR گفت که انتظار دارد این کمبود جهانی تا سال مالی آینده “با بهبود تدریجی” ادامه یابد. با این حال، انتظار می‌رود قرنطینه‌های کووید در چین و همچنین تغییر مدل جدید Range Rover Sport، بهبود حجم را در سه ماهه اول محدود کند، «احتمالا منجر به EBIT منفی و جریان‌های نقدی منفی در سه ماهه خواهد شد».

مدیر مالی Adrian Mardell گفت: «علیرغم محدودیت‌های مداوم عرضه نیمه‌رسانا که تولید را محدود می‌کند، ما دومین سه ماهه متوالی جریان نقدی مثبت را داشتیم که نشان‌دهنده تمرکز مداوم ما بر بهینه‌سازی درآمد و هزینه است.

علیرغم عرضه تراشه، تورم و سایر چالش‌های موجود، نقطه سر به سر پایین ما باید موقعیت خوبی داشته باشد و حجم به تدریج بهبود یابد.

مدیر اجرایی Thierry Bollor افزود: «محیط زیست با توجه به کمبود تراشه جهانی و سایر چالش‌ها همچنان با مشکل روبروست.

“با این حال، من از ادامه تقاضای قوی مشتریان برای محصولات ما که توسط یک دفتر ثبت سفارش برجسته شده است، دلگرم هستم.

و در حالی که ما به سرعت در حال پیشرفت برنامه های خود برای نسل جدید خودروهای الکتریکی با استراتژی Jaguar تمام برقی و پلت فرم BEV اولین EMA برای محصولات جدید Land Rover هستیم،  همچنان به اجرای استراتژی Reimagine خود با محصولات جدید هیجان انگیز مانند Defender، New Range Rover و Range Rover Sport جدید ادامه می دهیم.

بهترین مکان برای زندگی در انگلیس پست قبلی
بهترین مکان برای زندگی در بریتانیا در سال 2022
اخبار-انگلستان پست بعدی
Bart Ingredients کارخانه جدید 15 میلیون پوندی Bristol را افتتاح کرد

افزودن نظر

آدرس ایمیل شما پیش ما امن است.

0
بستن

سبد خرید شما