جستجو
افزودن لیست
  • شما هیچ نشانه گذاری ندارید.

علاقه مندی های شما: 0 لیست

ورود
اخبار انگلیس

Acas هشدار داد که تعدیل نیروها در سال 2022 به شرکت های جنوب غربی آسیب می زند

نهاد مشاوره، اعلام کرده است که بیش از 10 درصد از کارفرمایان در منطقه ممکن است در سال جاری کارکنان خود را از کار بیکار کنند.

بر اساس یک نظرسنجی جدید، از هر 10 کارفرما در جنوب غربی، احتمالا بیش از یک نفر در سال آینده کارکنان خود را تعدیل خواهند کرد. مطالعه جدید که به سفارش کارشناسان محل کار Acas و توسط YouGov انجام شده، نشان می دهد که 10 درصد از مشاغل مستقر در منطقه احتمالا در 12 ماه آینده تعدیل خواهند شد.

Mike Fenn، مدیر منطقه Acas برای جنوب غرب، گفت: «رویدادهای جهانی در چند سال گذشته چالش‌های سختی را برای برخی از بیزینس‌ها ایجاد کرده است و نظرسنجی ما نشان می دهد که بیش از یک نفر از هر ده نفر در جنوب غربی احتمالا در 12 ماه آینده اخراج خواهند شد.

توصیه ما این است که رؤسا باید ابتدا همه گزینه‌های ممکن برای تعدیل نیرو را بررسی کنند، اما اگر کارفرمایان احساس می‌کنند چاره‌ای ندارند، باید از قانون در این زمینه پیروی کنند، در غیر این صورت ممکن است تحت یک فرآیند قانونی پرهزینه قرار گیرند.»

اگر کارفرما متوجه شود که هیچ انتخاب دیگری جز اخراج وجود ندارد، قوانین سختگیرانه ای در مورد کارکنان مشاور وجود دارد که باید از آن پیروی کنند.

یک کارفرما باید در مورد تغییرات برنامه ریزی شده صحبت کند و با هر کارمندی که ممکن است تحت تأثیر قرار گیرد مشورت کند. این شامل کارکنانی می شود که ممکن است شغل خود را از دست ندهند اما تحت تأثیر قرار خواهند گرفت.

حداقل دوره مشاوره با توجه به تعداد کارمندانی که کارفرما مایل است اخراج کند متفاوت است. طبق قانون، کارفرمایانی که مایلند 20 کارمند یا بیشتر را در هر دوره 90 روزه اخراج کنند، باید در مورد تغییرات پیشنهادی با اتحادیه کارگری شناخته شده یا نمایندگان منتخب کارمند مشورت کنند.

برای اخراج 20 تا  99 نفر، مشاوره باید حداقل 30 روز قبل از اجرای اولین اخراج شروع شود و برای 100 یا بیشتر، حداقل 45 روز قبل از اخراج شروع شود.

Acas گفت، برای کمتر از 20 تعدیل، هیچ دوره زمانی مشخصی وجود ندارد، اما طول مشاوره باید “معقول” باشد. اگر کارفرما الزامات مشاوره را برآورده نکند، کارمندان می توانند کارفرمای خود را به دادگاه استخدام بکشانند. در صورت موفقیت، شاید کارفرما مجبور شود تا حداکثر 90 روز حقوق کامل برای هر کارمند آسیب دیده را بپردازد. همچنین می‌توان ادعای اخراج ناعادلانه را به دادگاه کار به این دلیل مطرح کرد که با او مشورت نشده یا این مشاوره معنادار نبوده است.

Acas گفت که کارفرمایان باید قبل از در نظر گرفتن تعدیل، برای مشاوره با کارکنان، نمایندگان کارمندان و اتحادیه ها، “همه گزینه های ممکن” را در نظر بگیرند.

این سازمان افزود: مشاوران Acas نمونه های زیادی از این کار مشترک را دیده اند که جایگزین های خلاقانه ای برای از دست دادن شغل ایجاد کرده‌اند. مانند کار پاره وقت، کاهش اضافه کاری، یافتن نقش‌های جایگزین و بازآموزی.

اخبار انگلستان پست قبلی
Primark با افزایش هزینه های بیزینس، قیمت لباس ها را افزایش خواهد داد
فروش ماسک انگلیس پست بعدی
بیزینس‌های ماسک در آینده چه خواهند کرد؟

افزودن نظر

آدرس ایمیل شما پیش ما امن است.

0
بستن

سبد خرید شما