جستجو
افزودن لیست
 • شما هیچ نشانه گذاری ندارید.

علاقه مندی های شما: 0 لیست

ورود

سوالات متداول

نحوه خرید بیزینس از ما

نحوه خرید بیزینس از ما

نحوه دریافت مشاوره، خرید بیزینس و انتقال سند به نام شما

1

مشاوره در انتخاب

راهنمایی شما در مورد انتخاب بهترین بیزینس نسبت به سرمایه و تجربه شما

2

بازدید از بیزینس

هماهنگی بازدید از بیزینس مورد نظر شما و بررسی نقاط ضعف و قوت آن

3

عقد قرارداد

انجام امورات اداری مربوط به خرید بیزینس، انتقال پول و سند به نام شما

سوالات متداول

سوالات متداول

پاسخ به سوالات متداول در مورد ثبت شرکت، خرید و راه اندازی بیزینس در انگلستان

قواعد عمومی ثبت شرکت
Companies House چیست؟

Companies House بانک اطلاعاتی و اداره مربوط به ثبت شرکت در انواع مختلف در بریتانیا میباشد. تمامی بنگاه های تجاری موظفند در این بانک اطلاعاتی ثبت نام کرده و پرونده تشکیل دهند. تمامی تغییرات در ساختار شرکت ها باید به این ارگان اطلاع داده شوند.

منظور از شرکت با مسئولیت محدود چیست؟

این نوع شرکت هویت حقوقی برای بیزینس های ثبت شده در Companies House  است که مسئولیت آن محدود به مقدار سهام تعیین شده در هنگام ثبت آن میباشد. مسئولیت سهامداران این نوع شرکت به میزان سهام آنها در شرکت می باشد. این نوع شرکت محبوب ترین نوع شرکت برای بیزینس ها در بریتانیا می باشد.

منظور از شرکت Limited by guarantee چیست؟

این نوع شرکت سهام و یا سهام داری ندارد. در عوض مقدار سرمایه آن توسط گارانتورها به مقدار مشخص شده تضمین می شود. این نوع شرکت بیشتر برای امور خیریه و یا عام المنفعه استفاده می شود.

منظور از شرکت از نوع LLP چیست؟

حروف LLP مخفف Limited Liability Partnership می باشند. این نوع شرکت مشابه شرکت های مشارکتی عادی عمل می کنند با این تفاوت که میزان مسئولیت شخصی اعضاء آن محدودتر و کمتر می باشد.

Certificate of Incorporation چیست؟

Certificate of Incorporation مدرک اصلی دال بر وجود یک شرکت می باشد که بر اساس قوانین ثبت شرکت طبق مفاد قانون ۲۰۰۶ ثبت شرکت ها ثبت شده است. این مدرک شامل نام و شماره ثبت شرکت می باشد. این مدرک همچنین دارای تاریخ ثبت، آدرس ثبت، نوع شرکت و میزان سهام و نام سهامداران شرکت می باشد. برای افتتاح حساب بانکی به این مدرک احتیاج خواهید داشت.

کدام اسامی مورد تایید Companies House هستند؟

بجز محدودیت های زیر تقریبا تمامی اسامی مورد تایید اداره ثبت شرکت ها هستند.

 • اسامی که مشابه و یا خیلی نزدیک به اسامی که ثبت شده باشند.
 • اسامی تهاجمی و یا مشوق نفرت و خشونت.
 • دو حرف Limited و Unlimited که نباید در ابتدا و یا وسط  نام  شرکت استفاده شوند.

کلماتی نظیر Group (گروه) و یا International (بین المللی) در مواردی می توانند استفاده شوند که گروه مشخص و یا متقاضیان حداقل از دو کشور به صورت مشترک در حال ثبت شرکت باشند.

Limited یا LTD؟

این دو کلمه هر دو دقیقا یک معنا دارند و به انتخاب متقاضی یکی از آنها باید به انتهای نام شرکت اضافه شود.

مدیر عامل
مدیر عامل شرکت یعنی چه؟

مدیر عامل شرکت فرد یا شرکتی است که برای اداره شرکت انتخاب شده.

چه کسی می تواند به عنوان مدیرعامل شرکت انتخاب شود؟

هر فردی می تواند به عنوان مدیر عامل شرکت انتخاب شود اگر بالای ۱۶ سال سن دارد و محرومیت قانونی برای مدیرعامل شدن ندارد و در حال طی پروسه نقاهت ورشکستگی نیست.

چند مدیرعامل برای ثبت یک شرکت نیاز است؟

هر شرکت حداقل به یک مدیرعامل احتیاج دارد. محدودیتی در مورد حداکثر مدیر عامل ها برای یک شرکت وجود ندارد.

آیا برای اینکه مدیر عامل یک شرکت انگلیسی بود باید ساکن بریتانیا باشید؟

خیر. برای این منظور نیازی نیست که ساکن بریتانیا باشید.

آیا مدیر عامل می تواند بجای فرد یک شرکت باشد؟

یک شرکت می تواند به عنوان مدیر عامل شرکت دیگری انتخاب شود به شرط اینکه حداقل یک فرد حقیقی به عنوان یک مدیر عامل در ساختار شرکت جدید وجود داشته باشد.

آیا مدیر عامل الزاماً باید سهام دار شرکت نیز باشد؟

مدیر عامل شرکت در صورت تمایل می تواند سهام دار شرکت نیز باشد ولی الزام قانونی در این موضوع وجود ندارد.

مسئولیت های اصلی مدیر عامل چه چیزهایی می باشند؟

مدیر عامل یک شرکت موظف است تمامی تلاش خود را برای موفقیت شرکت بکار ببرد. باید پیرو قوانین باشد و همچنین باید مسئولیت تمامی امورات اداری مربوط به اداره شرکت شامل حسابرسی و بایگانی مدارک را بر عهده بگیرد.

آیا امکان انتخاب و استخدام مدیر عامل جدید بعد از ثبت شرکت وجود دارد؟

سهامداران می توانند مدیر عامل جدید به ساختار شرکت اضافه کنند.

آیا می توان مدیر عامل را از کار برکنار کرد؟

سهامداران می توانند با رای حداکثر آراء مدیر عامل را از سمت خود برکنار کنند.

سکرتری (منشی) شرکت​
سکرتری شرکت چه کسی است؟

نام فرد یا شرکتی به عنوان سکرتری شرکت ثبت می شود که وظیفه ایشان معمولا قبول بعضی از مسئولیت های مدیر عامل شرکت از جمله فایل بندی و مدیریت مدارک شرکت می باشد.

چه کسی می تواند سکرتری شرکت شود؟

شرکت و یا فردی می تواند به عنوان سکرتری معرفی و در اداره ثبت شرکتها به ثبت برسد. مدرک تحصیلی و یا هنر و حرفه خواصی برای این کار نیاز نیست. ولی در عین حال فرد یا شرکتی که به عنوان سکرتری معرفی می شوند نباید در دوره ورشکستگی بوده و ایشان همچنین نمی توانند از اعضای ناظر بر شرکت باشند.

آیا وجود سکرتری برای ثبت شرکت اجباری است؟

از ۶ آپریل ۲۰۰۶ شرکت ها دیگر به حالت قانونی اجباری در معرفی فرد و یا شرکتی به عنوان سکرتری ندارند مگر اینکه اساس نامه شرکت موضوع معرفی سکرتری را در خود گنجانده باشد.

آیا مدیر عامل شرکت می تواند به عنوان سکرتری شرکت نیز معرفی شود؟

بله

چه نیازی به سکرتری شرکت است؟

سکرتری شرکت می تواند بار کاری زیادی را از دوش مدیر عامل برداشته و باعث شود مدیر عامل وقت زیادتری برای رسیدگی به تجارت شرکت داشته باشد.

آیا میتوان سکرتری شرکت را بعد از تشکیل شرکت عزل کرد؟

سکرتری شرکت در هر زمانی قابل عزل و یا استخدام است. تمامی این تغییرات باید در اداره ثبت شرکتها به ثبت برسند.

مالیات بر درآمد (VAT)
منظور از VAT چیست؟

اصطلاح VAT مخفف کلمات Value Added Tax و یا به عبارتی مالیات بر درآمد از فروش اجناس و یا سرویس ها می باشد. این نوع مالیات در حالت کلی به اجناس و یا سرویس های داخل انگلیس اعمال می شود ولی در بعضی موارد شامل اجناس وارداتی از خارج بریتانیا نیز می شود.

آیا شرکت ها موظف به ثبت برای پرداخت VAT هستند؟

اگر فروش سالانه اجناس و یا سرویس های شما بالغ بر مبلغی بیش از ۸۵۰۰۰ پوند در سال است شما موظف به ثبت اطلاعات شرکت خود در اداره مالیات HMRC هستید تا مالیات بر درآمد از فروش اجناس و سرویس ها را پرداخت کنید.

 شما همچنین موظف به ثبت VAT هستید اگر ارزش سرویس ها و یا اجناس دریافتی شما از بریتانیا و یا اتحادیه اروپا بیش از ۸۵۰۰۰ پوند باشد.

توجه داشته باشید که ثبت نام برای VAT می تواند برای بیزینس های کوچک مفید باشد چرا که در این صورت این بیزینس ها در پایان سال مالی می توانند مالیات پرداخت شده برای خرید اجناس و یا سرویس های شان از شرکت های دیگر را باز پس بگیرند.

آیا می توان به حالت داوطلبانه برای پرداخت VAT ثبت نام کرد؟

شما می توانید به حالت داوطلبانه برای پرداخت VAT ثبت نام کنید اگر انتظار می رود فروش شرکت شما تا پایان سال مالی به ۸۵۰۰۰ پوند برسد.

مزیت ثبت نام برای پرداخت VAT چیست؟

با ثبت نام برای این موضوع شما می توانید گردش مالی شرکت خود را به مقدار زیادی افزایش دهید. شما همچنین می توانید مالیات های پرداخت شده تان را در پایان سال مالی محاسبه کرده و باز پس بگیرید. این موضوع همچنین باعث می شود شرکت شما جلوه کاری بهتری پیدا کرده و بتوانید با شرکتهای بزرگتر (که معمولا انتظار دارند با شرکتهایی که برای VAT ثبت نام شده اند) معامله کنید.

آیا می توان مستقیما بعد از ثبت نام به VAT از مشتری ها درخواست پرداخت VAT کرد؟

بله. به محض ثبت نام برای این موضوع می توانید از مشتریان درخواست پرداخت VAT را داشته باشید و نیازی نیست که منتظر گواهی VAT خود باشید.

تاریخ و دوره پرداخت VAT چگونه است؟

شرکت ها باید هر ۳ ماه VAT های پرداختی و دریافتی خود را از هم کم کرده و مابه التفاوت آن را محاسبه کنند. اگر دریافتی آنها بیشتر از پرداختی بوده باید مابقی را به اداره مالیات پرداخت کنند و اگر پرداختی شان بیشتر از دریافتی بوده باید درخواست برگشت این تفاوت را به اداره مالیات ارسال کنند.

آدرس ثبتی
آدرس ثبتی شرکت یعنی چه؟

این آدرس رسمی ثبت شده برای شرکت است که حتما باید در قلمرو قضایی بریتانیا باشد. این آدرس حتما باید یک آدرس فیزیکی باشد و استفاده از آدرس صندوق پستی (PO Box) برای این منظور مجاز نیست.

چرا شرکت باید آدرس ثبتی داشته باشد؟

تمامی شرکتها قانوناً موظف به داشتن آدرس ثبتی هستند. این آدرس برای دریافت نامه های رسمی و اداری از طرف اداره ثبت شرکتها و اداره مالیات انگلستان استفاده می شود.

آیا می توان از آدرس منزل به عنوان آدرس تجاری استفاده کرد؟

شما می توانید از آدرس منزل به عنوان آدرس تجاری استفاده کنید. باید در نظر داشته باشید که این آدرس در پورتال اداره ثبت شرکتها به نمایش گذاشته شده و دیگران قادر به دیدن آن خواهند بود.

آیا می توان از یک آدرس خارج از بریتانیا به عنوان آدرس ثبتی استفاده کرد؟

خیر. این آدرس باید یک مکان فیزیکی بوده و در داخل بریتانیا و در حوزه استحفاظی کشوری باشد که شرکت شما در آن به ثبت رسیده که شامل انگلیس و ولز ، اسکاتلند و یا ایرلند شمالی است.

چه تفاوتی بین آدرس ثبتی و آدرس تجاری وجود دارد؟

آدرس ثبتی آدرسی است که به منظور انجام مکاتبات رسمی استفاده می شود و باید در داخل بریتانیا باشد. آدرس تجاری آدرسی است که به منظور انجام امور تجاری استفاده شده و می تواند در هر جای دنیا باشد.

آیا آدرس ثبتی شرکت در پورتال اداره ثبت شرکتها به نمایش در می آید؟

بله. این آدرس در اختیار بازدید همگان قرار دارد.

آدرس ثبتی شرکت در کدام اسناد شرکتی باید به نمایش گذاشته شود؟

این آدرس باید در تمامی فرمها، رسیدها، مدارک رسمی و سربرگ های شرکت به نمایش گذاشته شود.

سهام و سهامداران​
سهام دار کیست؟

سهام دار فرد و یا شرکتی است که صاحب سهام شرکت است. اگر در ساختار شرکت بیشتر از یک سهام دار وجود دارد هر کدام از سهامداران حق رای و حق نظر در مورد اداره شرکت خود خواهند داشت. سهامداران حق دریافت سود سهام از مقدار سهام خود را دارند.

چه کسی می تواند سهام دار باشد؟

هر فرد و یا شرکتی می تواند به عنوان سهام دار شرکت باشد. شرکتهای دارای سهام حقوقی هستند Corporate Shareholder خوانده می شوند.

چند سهام دار برای تشکیل یک شرکت نیاز است؟

برای تشکیل یک شرکت نیاز به حداقل یک سهام دار است.

چه تفاوتی بین مدیر عامل و سهام دار شرکت وجود دارد؟

سهام داران در واقع صاحبان شرکت به حساب آمده و عموما در تصمیمات اساسی شرکت دخالت می کنند. مدیر عاملان مسئول اداره شرکت و تجارت مربوطه هستند.

آیا یک سهام دار می تواند مدیر عامل شرکت نیز باشد؟

بله. برای مدیر عامل بودن، سهام دار باد بالای ۱۶ سال سن داشته باشد.

سهام چیست؟

سهام واحدی تعیین شده برای مالکیت شرکت می باشد. درصد مالکیت شرکت به تعداد سهام های فرد/شرکت در آن شرکت بستگی دارد. به عنوان مثال اگر یک شرکت ۲ سهام دارد، هر سهم معرف ۵۰% از آن شرکت است.

چند سهم برای تشکیل شرکت با مسئولیت محدود مورد نیاز است؟

حداقل یک سهم برای تشکیل شرکت مورد نیاز است. طبق قوانین جدید دیگر محدودیتی در حداکثر تعداد سهام ها وجود ندارد.

شرکت با مسئولیت محدود (سهام)
شرکت با مسئولیت محدود (سهام) چیست؟

مالکیت این نوع شرکت مربوط به سهامداران آن است. در این نوع شرکت مسئولیت سهامداران محدود به مقدار سهام آنها در شرکت می باشد. به همین علت اموال شخصی سهامداران جزو اموال شرکت محصوب نمی شود و در هنگام ورشکستی یا از بین رفتن شرکت به آنها آسیبی وارد نمی شود.

شرکت با مسئولیت محدود (سهام) مناسب چه کسانی است؟

این نوع شرکت مناسب افراد و یا شرکت هایی است که می خواهند به صورت جمعی و یا فردی تجارتی را آغاز کنند بدون اینکه اموال شخصی خود را به خطر بیاندازند. این نوع شرکت همچنین مناسب برای افرادی است که قصد افزایش نقدینگی و اعتبار دارند و می خواهند از  فواید مالیاتی بهره مند شوند.

حضور چند نفر برای افتتاح و ثبت این نوع شرکت لازم است؟

برای ثبت این نوع شرکت قانونا یک مدیرعامل و یک سهامدار نیاز است. مدیرعامل و سهامدار هر دو می توانند یک شخص باشند و شرکت را با یک عضو به ثبت برسانند. محدودیتی در تعداد سهامداران و مدیرعاملان وجود ندارد.

چه کسی صاحب شرکت با مسئولیت محدود (سهام) محسوب می شود؟

سهامداران شرکت صاحبین شرکت هستند. یک شرکت می تواند به هر تعدادی که نیاز دارد سهامدار داشته باشد. هر سهامدار به اندازه تعداد و ارزش سهامش می تواند در اداره شرکت دخالت داشته باشد.

چه تفاوتی بین شرکت با مسئولیت محدود (سهام) و موسسه انفرادی وجود دارد؟

اموال شخصی سهامداران شرکت با مسئولیت محدود (سهام) مجزا از اموال شرکت است و در صورت نا موفق بودن و یا ورشکستگی شرکت این اموال حمایت شده و غیر قابل تسخیر هستند. حال آنکه اموال شخصی موسسات انفرادی قابل تمایز از اموال شرکتی شان نیست و این اموال در صورت بروز مشکل برای شرکت قابل تسخیر می باشند.

شروط قانونی داشتن یک شرکت با مسئولیت محدود (سهام) چیست؟

یکی از شروط این کار داشتن آدرس ثبتی در بریتانیا است که باید آدرس فیزیکی در حوضه استحفاظی کشوری باشد که قصد تجارت در آن را دارید. همچنین داشتن اساس نامه شرکت که در آن تعداد سهام ها، ارزش آنها، تعداد سهامداران و مدیر عاملان و اهداف شرکت توضیح داده شده باشند جزو ملزومات تشکیل شرکت به حساب می آید.

بعد از ثبت شرکت
چه زمان و از چه طریقی مدارک ثبت شرکت را دریافت می کنیم؟

به محض اینکه اداره ثبت شرکتها با پرونده ثبت شرکت شما موافقت کرد مدارک شما با پست و از طریق فایل PDF برای شما ارسال می شود.

آیا می توان اطلاعات شرکت را پس از ثبت تغییر داد؟

می توانید به کرات مشخصات شرکت خود را پس از ثبت آن تغییر دهید. تغییرات اعمال شده در شرکت باید در اداره ثبت شرکت ها به ثبت برسند.

آیا می توان آدرس ثبتی شرکت را تغییر داد؟

بله. آدرس ثبتی جدید باید یک آدرس فیزیکی که در کشوری که شرکت شما به ثبت رسیده است باشد.

آیا باید تمامی تغییرات در شرکت را به اداره ثبت شرکتها گزارش داد؟

بله. شما موظف هستید تمامی تغییرات در شرکت را به اطلاع اداره ثبت شرکتها برسانید. همچنین شما موظف به مطلع کردن اداره مالیات از بعضی تغییرات در چهارچوب شرکت خود هستید.

آیا می توان سهام شرکت را انتقال داد و یا سهامی به شرکت اضافه کرد؟

سهام شرکت بعد از ثبت شرکت قابل تغییر و یا افزایش است. این موارد باید با اطلاع و تایید سهامداران انجام شوند. محدودیتی در تعداد و یا ارزش سهام وجود ندارد.

آیا مشخصات شرکت باید جایی به نمایش گذاشته شوند؟

در صورتی که شرکت شما غیر فعال (Dormant) نیست اطلاعات زیر مربوط به آن باید همه جا به نمایش گذاشته شود:

 • آدرس ثبتی شرکت و آدرس تجاری که شرکت در حال انجام تجارت در آن است.
 • تمامی نامه های شرکت، مکاتبات الکترونیکی، اینویس ها و اخطاریه ها
 • تمامی وب سایتهای مربوط به شرکت
آیا داشتن حساب بانکی برای یک شرکت اجباری است؟

قانوناً این امر اجباری نیست ولی در دنیای واقعی اداره و تجارت از طریق یک شرکت بدون داشتن حساب بانکی تقریبا غیر ممکن است.

مالیات شرکت
آیا شرکتها موظف به پرداخت مالیات هستند؟

تمامی شرکتها موظف به پرداخت مالیات برای درآمد شرکت هستند.

آیا برای پرداخت مالیات باید به مرجع خاصی مراجعه یا ثبت نام کرد؟

بعد از ثبت شرکت اداره ثبت شرکتها به حالت اتوماتیک به اطلاعات شرکت شما دسترسی خواهد داشت. این اطلاعات قابل دسترسی برای اداره مالیات (HMRC) نیز هستند که بعد از ثبت شرکت، شماره مشخصه مالیاتی شما که مخفف آن UTR می باشد را برای شما ارسال می کنند تا در موقع نیاز اقدام به ثبت و پرداخت مالیات شرکت تان کنید.

چه اطلاعاتی از طرف اداره مالیات HMRC مورد نیاز است؟

بعد از دریافت شماره مشخصه مالیاتی UTR، از شما درخواست خواهد شد که اطلاعات زیر را در اختیار اداره مالیات قرار دهید:

 • زمان شروع فعالیت تجاری شرکت
 • نام و شماره ثبت شرکت
 • آدرس محل تجارت شرکت
 • نوع تجارت
 • صورت حساب به روز شده شرکت

این اطلاعات باید در مدت حداکثر ۳ ماه به اداره مالیات ارسال شوند تا زمان شروع برای پرداخت مالیات شرکت محاسبه و اعلام شود.

مالیات شرکت به چه مقدار خواهد بود؟

شرکت های با مسئولیت محدود موظف به پرداخت عددی معادل ۲۰% از میزان درآمد خود به اداره مالیات و دارایی هستند.

مالیات بر درآمد چه موقع باید پرداخت شود؟

آخرین مهلت پرداخت مالیات شرکت به قبل از تاریخ ثبت اسناد مالیاتی شرکت بستگی دارد. اداره مالیات و دارایی به شما اعلام خواهد کرد که چه تاریخی باید مالیات شرکت را پرداخت کنید.

منظور از normal due date چیست؟

این یعنی آخرین مهلت برای پرداخت مالیات شرکت و معمولا ۹ ماه و یک روز بعد از تاریخ ثبت اسناد مالیاتی شرکت می باشد.

مدارک مالیاتی شرکت کی باید به ثبت برسند؟

مدارک مالیاتی شرکت باید تا ۱۲ ماه پس از تاریخ دوره ثبت مدارک محاسباتی شرکت به ثبت برسند.

چه کسی مسئول انجام محاسبات مالیاتی شرکت می باشد؟

قانوناً مسئولیت رسیدگی به محاسبات مالی شرکت با مدیرعامل شرکت می باشد. شرکتها بدین منظور معمولا از خدمات شرکت های حسابداری استفاده کرده و یا فردی را به عنوان حسابدار به استخدام خود در می آورند.

آیا شرکتها موظف به استفاده از خدمات حسابداری هستند؟

قانوناً شرکتها موظف به استفاده از حسابدار نیستند ولی از آنجائیکه محاسبات مربوط به حسابرسی شرکتها کار ساده ای نیست توصیه می شود که از یک حسابدار رسمی و یا شرکت های حسابداری برای امورات مربوط به حسابرسی شرکت استفاده شود.

آیا شرکت هایی که فعالیت تجاری ندارند موظف به پرداخت مالیات هستند؟

اگر شرکتی در حال حاظر فعالیت تجاری ندارد موظف به پرداخت مالیات نیست. این شرکتها موظف به ثبت مدارک حسابرسی و مالیاتی خود هستند ولی از آنجائیکه فعالیت و یا درآمدی ندارند می توانند به عنوان Dormant و یا به عبارتی غیر فعال اعلام موقعیت کنند.

در نظر داشته باشید اداره مالیات با وجود اینکه شرکت شما فعالیتی ندارد هنوز می تواند از شما درخواست کند تا مدارک کاری شرکت تان را به قصد محاسبات مالیاتی به آنها ارائه دهید.

در صورتی که شرکت شما مجددا شروع به فعالیت کرد شما به مدت ۳ ماه فرصت دارید تا این موضوع را به اطلاع اداره مالیات برسانید.

بیانیه تایید
بیانیه تایید (Confirmation Statement) چیست؟

بیانیه تایید مدرکی است که مدیر عاملان شرکت ها باید حداقل هر ۱۲ ماه یک بار آن را تکمیل کرده به اداره ثبت شرکت ها ارسال کنند. بیانیه تایید به منظور تایید آدرس ثبتی و دیگر مشخصات شرکت تهیه و ارسال می شود.

چه زمانی اطلاعات بیانیه تایید باید ارسال شوند؟

اولین بیانیه تایید باید قبل از چهاردهمین روز پس از سالگرد افتتاح شرکت تکمیل و ارسال شود.

منظور از اصطلاح Confirmation date چیست؟

منظور از این اصطلاح تاریخی است که سالگرد افتتاح شرکت محسوب می شود که در آن اطلاعات مربوط به بیانیه تایید باید آماده و ارسال شوند. این تاریخ دقیقا ۱۲ ماه پس از تاریخ ثبت شرکت به حساب می آید.

چه تفاوتی بین بیانیه تایید Confirmation Statement و حساب سالانه Annual account وجود دارد؟

بیانیه تایید مشخصات شرکت از جمله آدرس ثبتی و مشخصات اعضاء را تایید کرده و به اطلاع اداره ثبت شرکت ها می رساند حال آنکه حساب سالانه مربوط به حسابرسی سالانه یک شرکت است. هر دو این گزارش ها باید به صورت سالانه تهیه و به اداره ثبت شرکت ها ارسال شوند. در نظر داشته باشید که گزارش حسابرسی سالانه علاوه بر اداره ثبت شرکتها باید به اطلاع اداره مالیات نیز برسد.

چه اتفاقی می افتد اگر گزارش تایید دیر تهیه و ارسال شود؟

جریمه و یا تنبیهی برای ارسال دیرهنگام اطلاعات مربوط به گزارش تایید شرکت وجود ندارد. ولی این موضوع می تواند جلوه حرفه ای شرکت شما را ضعیف نشان داده و در اعتبار شرکت شما تاثیر منفی داشته باشد.

روند ثبت شرکت
چه اطلاعاتی برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود نیاز است؟

برای ثبت شرکت به آدرس تجاری، اطلاعات مدیر عامل و سهام دارها و در صورت نیاز به اطلاعات سکرتری شرکت احتیاج دارید.

چرا باید آدرس ثبتی داشته باشیم؟

تمامی شرکت ها باید دارای یک آدرس ثبتی فیزیکی در داخل بریتانیا باشند تا بتوانند مکاتبات مربوط به اراده ثبت شرکت ها و اداره مالیات و دارایی را در آن دریافت کنند.

چرا باید شرکت به ثبت اداره ثبت شرکت ها برسد؟

اداره ثبت شرکت ها پورتال ثبتی شرکت ها در بریتانیاست. قانونا تمامی شرکت ها موظف به ثبت در اداره ثبت شرکت ها هستند.

آیا حضور فیزیکی من در بریتانیا برای ثبت شرکت ضروری است؟

خیر. برای ثبت شرکت در بریتانیا نیازی به حظور فیزیکی شما نیست.

آیا برای ثبت شرکت در بریتانیا باید مقیم این کشور باشم؟

خیر. برای ثبت شرکت در بریتانیا احتیاجی نیست که مقیم این کشور باشید.

چه زمانی مدارک و مشخصات شرکتم را دریافت خواهم کرد؟

مشخصات شرکت به محض ثبت و تایید توسط اداره ثبت شرکت ها برای شما ارسال خواهند شد.

منظور از Memorandum of Articles of Association چیست؟

مدرکی است که اطلاعات اولیه شرکت شامل سهامداران و گارانتورها و همچنین اهداف آنها از ثبت شرکت در آن به ثبت رسیده است. این مدرک شامل قوانین اجرایی شرکت و اهداف ایجاد آن نیز می شود.

آدرس سرویس
چه کسانی موظف به ارائه آدرس سرویس هستند؟

مدیرعامل، سکرتری شرکت و افراد با قدرت اعمال نظر (PSC) موظف به ارایه آدرس سرویس هستند.

سرویس آدرس چیست؟

سرویس آدرس در حقیقت آدرس اصلی مدیرعامل شرکت، سکرتری و یا افراد با قدرت اعمال نظر (PSC) است که باید در اختیار اداره ثبت شرکتها قرار گیرد. تمامی مکاتبات رسمی اداره ثبت شرکتها و اداره مالیات انگلستان به این آدرس ارسال خواهند شد.

آیا می توان از آدرس محل سکونت به عنوان سرویس آدرس استفاده کرد؟

بله. بسیاری از صاحبان شرکتها از آدرس شخصی خود به عنوان سرویس آدرس  استفاده می کنند. مضرت استفاده از آدرس شخصی به عنوان سرویس آدرس این است که عموم قادر خواهند بود آدرس شخصی محل سکونت شما را که از آن به عنوان سرویس آدرس استفاده می کنید در پورتال اداره ثبت شرکتها مشاهده کنند.

آیا امکان استفاده همزمان از سرویس آدرس به عنوان آدرس ثبتی شرکت وجود دارد؟

بله. استفاده از یک آدرس برای هر دو هدف مجاز است. در نظر داشته باشید که آدرس ثبتی شما باید در داخل بریتانیا باشد.

آیا امکان استفاده همزمان از سرویس آدرس به عنوان آدرس تجاری شرکت وجود دارد؟

بله. مادام اینکه شما قادر به دریافت مکاتبات از طرف اداره ثبت شرکتها و اشخاص ثالث هستید می توانید از سرویس آدرس به عنوان آدرس تجاری خود نیز استفاده کنید.

آیا سرویس آدرس باید از داخل انگلستان باشد؟

ضروری نیست که سرویس آدرس در داخل انگلیس باشد. سرویس آدرس می تواند آدرس ساده ای در داخل و یا خارج از بریتانیا باشد.

چه تفاوتی بین سرویس آدرس و آدرس تجاری وجود دارد؟

سرویس آدرس در حقیقت آدرس آفیسرهای شرکت و آدرس تجاری آدرس کاری یک شرکت می باشد.

شرکت با مسئولیت محدود (شراکت)
شرکت با مسئولیت محدود (شراکت) چیست؟

این نوع شرکت فرمی از شرکت است که دارای بسیاری از ویژگی های مربوط به شراکت در روش سنتی است ولی خود به عنوان یک هویت حقوقی مستقل عمل می کند.

برای تشکیل شرکت با مسئولیت محدود (شراکت) چند نفر اعضاء لازم است؟

حداقل ۲ عضو برای تشکیل این نوع شرکت لازم است. محدودیتی برای حداقل اعضاء تشکیل دهنده وجود ندارد. قانونا نیازی نیست که اعضای این شرکت ساکن بریتانیا باشند.

شرکت با مسئولیت محدود (شراکت) چه مزایایی دارد؟

این نوع شرکت اختیارات زیادی در مورد تقسیم سود سهام و مسئولیت های مربوط به بدهی های شرکت به اعضاء خود می دهد. هر کدام از اعضاء مسئول پرداخت سهم مالیات خود از درآمد شرکت هستند و بر خلاف انواع شرکت های دیگر پاسخ گوی مالیات بر درآمد شرکت نخواهند بود.

شرکت با مسئولیت محدود (شراکت) مناسب چه کسانی است؟

این نوع شرکت بیشتر توسط افرادی که دارای مشاغل حرفه ای نظیر پزشکان، وکلا و حسابدارها هستند بنیان گذاری می شود که احتیاج به حمایت قوانین شرکتی دارند ولی در عین حال نیازمند هستند که سود درآمد خود را به راحتی محاسبه کرده و به خود اختصاص دهند.

مالیات شرکت با مسئولیت محدود (شراکت) چگونه محاسبه می شود؟

شرکت با مسئولیت محدود (شراکت) به عنوان یک مجموعه عادی شراکتی به حساب می آید که اعضاء آن سود سهام خود را جداگانه حساب کرده و مالیات آن را به صورت فردی پرداخت می کنند.

چه حق و حقوق و مسئولیت هایی مشمول شرکای شرکت با مسئولیت محدود (شراکت) می شود؟

این نوع شرکت شرایط انعطاف‌پذیری در اختیار اعضاء خود قرار می دهد تا بتوانند به راحتی مسئولیت ها و تقسیم اختیارات بین اعضاء را مدیریت کنند. توصیه می شود که اعضاء این نوع شرکت قراردادی بین خود تنظیم کنند مبنی بر توضیح در مورد اختیارات و حق و حقوق یکدیگر.

آیا یک شرکت می تواند به عنوان شریک شرکت با مسئولیت محدود (شراکت) انتخاب شود؟

بله. توجه داشته باشید که درآمد حاصله از این نوع شراکت برای شرکتی که به عنوان شریک انتخاب شده به عنوان مالیات شرکتی حساب خواهد شد و نه مالیات شخصی.

قرارداد همکاری Partnership Agreement در شرکت با مسئولیت محدود (شراکت) یعنی چه؟

این یک قرارداد میان اعضاء تشکیل دهنده شرکت است که در آن جزئیات سهام، وظایف و مسئولیت های هر کدام از اعضاء توضیح داده شده است. این یک ضرورت قانونی نیست ولی از آنجائیکه هر کدام از افراد مسئول سهم خود در این نوع شرکتها هستند توصیه می شود برای شفاف سازی بهتر از این نوع قرارداد استفاده کنند.

شرکت با مسئولیت محدود (با گارانتی)
شرکت با مسئولیت محدود (با گارانتی) چیست؟

این نوع شرکت نوعی ساختار تجاریست که بیشتر توسط انجمن های خیریه و یا ارگانهای مشابه نظیر کلوپ های ورزشی و انجمن های بشر دوستانه استفاده می شود. اموال شخصی اعضاء این نوع شرکتها (گارانتورها) در برابر استفاده شدن به منظور پرداخت بدهی های شرکت محافظت شده و مسئولیت اعضاء فقط محدود به مقدار تضمینی است که برای ساختار شرکت ضمانت کرده اند. 

چه تفاوتی بین شرکت با مسئولیت محدود (به سهام) و شرکت با مسئولیت محدود (با گارانتی) وجود دارد؟

شرکت با مسئولیت محدود (با گارانتی) معمولا شرکتی است که برای مسائل غیر مادی استفاده شده و دارای گارانتور است و نه سهام دار. مسئولیت اعضاء این نوع شرکت محدود مقداری است که آن را گارانتی کرده اند و نه ارزش سهامی که در شرکت دارند. بر خلاف شرکت های با مسئولیت محدود (به سهام) سود این شرکتها بین اعضاء آن تقسیم نمی شود.

گارانتورها چه کسانی هستند؟

گارانتورها اشخاص و یا شرکت هایی هستند که به جای انتصاب سهام پول نقد به عنوان گارانتی برای شرکت فراهم می کنند.

چه کسانی می توانند گارانتور شرکت باشند؟

محدودیت قانونی در مورد افراد حقیقی یا حقوقی برای گارانتور بودن وجود ندارد. در عین حال، اساسنامه شرکت می تواند محدودیت هایی را در این زمینه پیشنهاد کند.

چند نفر گارانتور برای تشکیل شرکت با مسئولیت محدود (با گارانتی) نیاز است؟

برای ثبت شرکت از این نوع حداقل به یک گارانتور و یک مدیر عامل احتیاج است. مدیر عامل و گارانتور هر دو می توانند یک فرد حقیقی و یا حقوقی مشترک باشند.

آیا یک شخص می تواند هم نقش گارانتور و هم نقش مدیر عامل را ایفا کند؟

بله. مدیر عامل و گارانتور هر دو می توانند یک شخص باشند. این شخص باید بالای ۱۶ سال سن داشته و محروم از مدیر عامل شدن نبوده باشد. این فرد همچنین نباید در دوره نقاهت ورشکستگی باشد.

آیا درآمد این نوع شرکت به گارانتورهای آن پرداخت می شود؟

خیر. در بسیاری از موارد گارانتورها مشمول دریافت هیچ سودی نیستند. این موارد به صورت کاملا شفاف در اساسنامه شرکت ذکر شده اند. سود شرکت به شرکت بازگردانده شده و در راستای تبلیغ و تقویت شرکت استفاده می شود. شرکتی که سود را بین اعضاء خود تقسیم کند حق دارا بودن امتیازات شرکت با مسئولیت محدود (با گارانتی) را از دست می دهد.

آیا استفاده از واژه Limited یا Ltd در انتهای اسم شرکت اجباری است؟

شرکت با مسئولیت محدود (با گارانتی) فقط در صورتی می تواند از استفاده این واژه ها در انتهای نام شرکت خودداری کند که هدف تاسیس آن صرفا به منظور اهداف خیریه و یا عام المنفعه باشد که فقط متمرکز بر هنر، آموزش و پرورش، علم، مذهب، تبلیغ برای تجارت و یا مواردی نظیر این باشد.

چه مواردی برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود (با گارانتی) مورد نیاز است؟

تمامی شرکت های با مسئولیت محدود (با گارانتی) باید دارای آدرس ثبتی و اساسنامه شرکت باشند تا بتوانند در اداره ثبت شرکتها به عنوان یک بازرگانی جدید به ثبت برسند. همچنین اطلاعات مربوط به مدیرعاملان و گارانتورهای شرکت باید به ثبت اداره ثبت شرکتها درآیند تا عموم بتوانند به آنها دسترسی داشته باشند.

مراحل خرید بیزینس از ما
مرحله اول: فرم مشاوره را تکمیل کنید

 در ابتدا شما متقاضی محترم فرم مشاوره مربوط به بیزینس یا بیزینس های انتخابی خود را تکمیل نموده و برای ما ارسال می نمائید.

مرحله دوم: منتظر تماس کارشناسان ما باشید

پس از ارسال فرم مشاوره، کارشناسان ما در دفتر لندن اطلاعات اولیه شما را مورد ارزیابی قرار داده و در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت. پیشنهاد می شود شماره تماسی را در فرم وارد نمائید که به پیام رسان واتساپ و یا نرم افزار اسکایپ متصل باشد.
پس از تماس کارشناسان مجموعه پارمنتس با شما، اطلاعات دقیق تری از وضعیت و شرایط فعلی شما اخذ گردیده و به سوالات و ابهامات احتمالی شما پاسخ داده خواهد شد.
در پایان این مکالمه با توجه به نیاز و درخواست شما، پارمنتس تاریخی را برای مشاوره ویدئویی آنلاین با مشاور حقوقی مربوطه ترتیب خواهد داد تا در آن تاریخ اطلاعات جامع تر و تکمیلی و نیازهای شما به بهترین شکل به شما منتقل گردد.

مرحله سوم: مشاوره ویدئویی با توجه به شرایط شما

در تاریخ جلسه مشاوره نهایی که بصورت ویدئویی و از طریق نرم افزار اسکایپ برگزار می شود، کارشناس حقوقی ما به تمامی سوالات و ابهامات باقیمانده شما از جمله شرایط خرید بیزینس ها، شرایط بازدید میدانی از بیزینس انتخابی شما، موارد مدیریت بیزینس، شرایط اخذ اقامت دائم و پرداخت سود بیزینس خریداری شده به حساب شما و … پاسخ داده خواهد شد.
در ادامه مباحثی که در این جلسه انجام خواهد شد، پرونده مربوط به درخواست شما تشکیل شده و مقدمات مراجعه حضوری شما فراهم خواهد شد.

مرحله چهارم: هماهنگی برای دیدار حضوری

پس از اینکه شما در تاریخ هماهنگ شده به دفتر ما مراجعه کردید، کارشناسان ما به گرمی از شما استقبال نموده و پرونده شما را با توجه به شرایط فعلی تان از تمام جهات مورد بررسی نهایی قرار داده و پس از هماهنگی با مدیریت بیزینس انتخابی شما، تاریخ بازدید حضوری از آن بیزینس را فراهم می نمایند.

مرحله پنجم: بازدید شما از بیزینس انتخابی

پس از انجام هماهنگی های لازم از طرف ما با مدیریت بیزینس مورد نظر و با توجه به مسافت و ساعات کاری بیزینس، شما به همراه کارشناسان ما ظرف ۱ تا ۳ روز کاری از بیزینس انتخابی بازدید بعمل آورده و از نزدیک با مراحل کسب و کار و جزئیات آن آشنا خواهید شد.

مرحله ششم: انجام قرارداد فروش بیزینس به نام شما

در فرآیند بازدید، مدیران بیزینس جزئیات کار، نحوه فروش و بازاریابی، مراحل آموزش و پشتیبانی، مالیات، سود خالص و تمامی آنچه مورد نیاز شما برای شروع کار است را به شما ارائه نموده و در پایان مقدمات قرارداد اخذ نمایندگی فرنچایز به نام شما انجام خواهد شد.
در نهایت شما تجارتی را در بریتانیا آغاز می نمائید که دارای اعتبار و شناخته شده بوده و مردم با مشخصات و خدمات آن برند قبلا آشنا گشته اند. در نتیجه شما نیاز به تبلیغات برای یک بیزینس جدید نخواهید داشت.

0
بستن

سبد خرید شما