جستجو
افزودن لیست
 • شما هیچ نشانه گذاری ندارید.

علاقه مندی های شما: 0 لیست

ورود
تامین بودجه فرانچایز

برای تامین بودجه یک فرانچایز به چه چیزی نیاز دارید؟

اولین چیزی که باید پیش از شروع ماموریت خود برای تامین بودجه انجام دهید، شناخت کامل فرانچایز شما، برند آن و صنعتی است که وارد آن می شوید. هر وام دهنده بالقوه، خواه بانک باشد یا غیر آن، می خواهد ببیند که شما می توانید تصویر دقیق و کاملی از بیزینس و نحوه عملکرد آن نشان دهید. یکی از راه هایی که می توانید این امر را نشان دهید، تهیه و محتوای طرح کسب و کارتان است.

پلن بیزینس چیست؟

پلن بیزینس یا طرح بیزینس مشخص می کند که قصد دارید با وجوهی که به دست می آورید چه کاری انجام دهید، چگونه پول قرض گرفته شده را بازپرداخت کنید و چگونه برنامه ریزی می کنید که خود کسب و کار را موفق کنید.  فرنچایزر شما می تواند در این جنبه ها به شما کمک کند و ممکن است الگویی برای شما داشته باشد که آن را دنبال کنید. صرف نظر از آنچه که فرنچایزر شما ارائه می دهد، باید زمان بگذارید و مطمئن شوید که برخی از زمینه های حیاتی در طرح بیزینس شما پوشش داده شده است، زیرا توانایی شما برای دریافت بودجه بستگی زیادی به محتوای آن دارد و اینکه آیا شواهد کافی از پتانسیل بیزینس را نشان می دهد یا خیر.

چه کسی می تواند در طرح بیزینس شما کمک کند؟

یک طرح تجاری خوب اهمیت زیادی دارد، بنابراین افراد زیادی را در فرآیند پیش نویس مشارکت دهید. انواع افرادی که برای شما مفید خواهند بود عبارتند از:

 • فرنچایزر شما
 • یک حسابدار
 • یک وکیل دادگستری
 • یک دارنده فرنچایز با تجربه
 • سایر صاحبان مشاغل
 • یک مصحح یا کپی رایتر

هنگام دریافت اطلاعات از اشخاص ثالث مانند حسابداران یا سایر صاحبان امتیاز، حقایق و ارقامی که به شما داده می شود را کاملا بررسی کنید. ممکن است بعدا در مورد جنبه‌های طرح بیزینستان از شما سؤال شود و یک وام‌دهنده بخواهد ببیند که شما درک کاملی از تمام اطلاعاتی که به آنها ارائه کرده‌اید دارید.

طرح های بیزینس فرانچایز در مقابل سایر طرح های تجاری

مهم است که در این مرحله توجه داشته باشید که طرح بیزینس فرانچایز شما کمی با یک طرح بیزینس عمومی متفاوت است، زیرا شامل همکاری هر دو طرف امتیاز گیرنده و فرنچایز است. در حالی که فرنچایز دهنده شما ملزم به تایید حق امتیاز شما نیست، از آنها خواسته می شود که در تشریح مدل کسب و کار اطلاعات قابل توجهی داشته باشند.

با توجه به آنچه گفته شد، با توجه به وب سایت Business Link دولت، در اینجا برخی از عناصر وجود دارد که باید حتما در آنها گنجانده شود:

چکیده اجرایی

این یک خلاصه کلی از بیزینس شماست، با یک نمای کلی از کاری که انجام خواهد داد و چگونه کار خواهد کرد. این یکی از حوزه‌های کلیدی طرح بیزینس شماست و با توجه به اهمیت برداشت‌های اولیه، ارزش آن را دارد که زمان و تلاش خود را صرف کنید تا این نمای کلی اولیه تا حد امکان شفاف‌تر شود.

شرح فرصت بیزینس

توضیحاتی در مورد محصولات، خدمات و اینکه چه کسی هستید، از جمله اینکه بازار هدف شما چه کسی است.

استراتژی فروش و بازاریابی

چگونه برنامه ریزی می کنید تا خدمات خود را برای مخاطبان هدف خود بازاریابی کنید، از کدام پلتفرم های بازاریابی استفاده می کنید و نقاط فروش منحصر به فرد بیزینستان چیست که در نهایت باعث می شود دیگران از شما خرید کنند.

مدیریت و پرسنل

افرادی که قصد دارید برای کمک به اداره بیزینس استخدام کنید، چه کارکنان و چه مدیران آن را شامل می‌شود.

عملیات

ابزارها و منابعی که برای عملیات روزانه تجاری مورد استفاده قرار می گیرند، از جمله محل شما، امکانات تولید، سیستم های IT که استفاده خواهید کرد و نحوه مدیریت سیستم های اطلاعاتی. مکان هایی که قصد دارید محل بیزینس خود قرار دهید، و همچنین جنبه هایی مانند سیاست های خود در مورد اطمینان از استانداردهای ایمنی و بهداشت را درج کنید.

پیش بینی های مالی

این کار همه چیز را در برنامه کاری شما با توجه به اعداد توضیح می‌دهد. باید برای یک دوره سه تا پنج ساله باشد. توجه داشته باشید که فرنچایزدهنده شما نمی تواند سودهای پیش بینی شده بیزینس را به شما ارائه دهد، زیرا پیامدهای قانونی برای ادعاهای مالی وجود دارد.

به دنبال بودجه: ملزومات طرح کسب و کار شما

اگر طرح بیزینس شما با در نظر گرفتن تاییدیه برای تامین مالی طراحی شده است، مهم است که روی بخش مالی سخت کار کنید و قبل از اینکه آن را به یک وام دهنده یا سرمایه گذار بالقوه نشان دهید، کاملا درست آن را دریافت کنید. یک وام دهنده بالقوه به دنبال برخی از بینش های کلیدی از طرح بیزینس شما خواهد بود، به عنوان مثال:

 • آیا درآمد کافی برای بازپرداخت وام خواهید داشت؟
 • آیا منابع درآمد اضافی دارید که در یک بحران از شما حمایت کند؟
 • چقدر نیاز دارید تا « دخل و خرج را سر به سر» کنید و چقدر طول می کشد تا این کار را انجام دهید؟
 • سود (و زیان) پیش بینی شما برای سال آینده چیست؟
 • چقدر از درآمد باید به خودتان بپردازید؟
 • هزینه اضافی شما چقدر است؟
 • جریان نقدی (سرمایه در گردش) را چگونه به دست خواهید آورد تا بیزینس را تا زمانی که سودی به دست آورید، ادامه دهید، به عنوان مثال چگونه در این مدت به تامین کنندگان پرداخت خواهید کرد؟

بخش 2: سابقه اعتباری شما

جنبه دومی که باید قبل از تامین بودجه در نظر بگیرید، سابقه اعتباری شماست. آیا در مسائل مالی وضعیت خوبی دارید؟ اگر بتوانید سابقه خوبی در بازپرداخت به موقع وام‌های خود داشته باشید، احتمالا دریافت بودجه مورد نیاز برای فرانچایز خود بسیار آسان‌تر خواهد بود.

گزارش اعتباری چیست؟

گزارش اعتباری مجموعه ای از اطلاعات در مورد شماست که توسط وام دهندگان هنگام تصمیم گیری برای اعطای وام، اضافه برداشت یا کارت اعتباری مورد استفاده قرار می گیرد. گزارش اعتباری از طریق آژانس مرجع اعتبار به وام دهندگان ارائه می شود و حاوی چنین اطلاعاتی است:

 • نام و تاریخ تولد شما
 • ثبت نام انتخابات
 • سابقه پرداخت اعتباری شما
 • ورشکستگی، دستورات مدیریتی یا بازپس گیری خانه
 • احکام دادگاه شهرستان

مهم ترین بخش گزارش، سابقه اعتباری شماست که تمام حساب های اعتباری باز شده، تاریخ افتتاح آنها، مبلغ اعتبار یا وامی که به شما داده شده و تعداد پرداخت هایی که در صورت عدم پرداخت به شما داده شده است را در آن شرح می دهد.

همچنین به ارائه‌دهنده حساب شما و هر اطلاعات دیگری مربوط به اعطای اعتبار را نشان می‌دهد، برای مثال اگر اضافه برداشت غیرمجاز دارید. هر بار که گزارش اعتباری شما بررسی می شود (یعنی هر بار که وام دهنده تصمیم می گیرد به شما وام بدهد)، آژانس مرجع اعتبار نیز این را یادداشت می کند و به مدت دو سال در حساب شما باقی می ماند. به طور کلی، هر گونه جزئیات اعتباری که به شما داده می شود، تا شش سال پس از بستن وام یا کارت اعتباری در حساب شما باقی می ماند.

 

نحوه دریافت گزارش سابقه اعتباری

سه آژانس گزارش اعتباری در بریتانیا فعالیت می کنند که عبارتند از:

از آنجایی که وام دهندگان از همه این آژانس ها استفاده می کنند، باید گزارش سابقه اعتباری خود را از هر یک دریافت کنید. طبق قانون، شما حق دارید گزارش اعتباری خود را با هزینه 2 پوند مشاهده کنید، و برای انجام این کار باید نام کامل و تاریخ تولد و همچنین آدرس های شش سال گذشته خود را به طور کامل به آنها ارائه دهید. آژانس ها ممکن است قبل از ارائه گزارش شما، مدرک هویتی درخواست کنند. این امری عادی است و برای محافظت از حریم خصوصی شما در نظر گرفته شده است.

آیا سابقه اعتباری شما می تواند مانع از دریافت وام شود؟

گزارش اعتباری شما ممکن است حاوی اطلاعاتی باشد که وام دهنده را از تایید وام باز دارد. اگر چنین است، شما چند گزینه دارید:

اگر اطلاعات بیشتری برای پشتیبانی از درخواست وام خود دارید، می توانید آن را به وام دهنده ارائه دهید و از آنها بخواهید در تصمیم خود تجدید نظر کنند.

اگر متوجه شدید که یک آژانس مرجع اعتباری اطلاعات نادرستی در مورد شما در اختیار دارد، می توانید از آنها بخواهید آن را اصلاح کنند. این شامل سوال از آن‌ها می‌شود تا شما را از هر کسی که همراه شما در پرونده تان در ارتباط است محروم کنند که ممکن است تاثیر منفی بر سابقه اعتباری شما داشته باشد.

اگر گزینه‌های بالا برای شما باز نیست، می‌توانید به راه‌های دیگری برای تأمین مالی فرنچایز خود فکر کنید، البته بدون اینکه وام از یک مؤسسه مالی دریافت کنید.

معرفی شرکت های انگلیسی پست قبلی
Dyson به طور رسمی دفتر مرکزی جدید بین‌المللی را در سنگاپور افتتاح کرد
خط راه آهن انگلستان پست بعدی
ناامیدی از پروژه خط راه آهن Portishead به دلیل تاخیر

افزودن نظر

آدرس ایمیل شما پیش ما امن است.

0
بستن

سبد خرید شما